${___('available_jobs')}
Kõik postitused

Selle aasta viimane karjääripööramise võimalus on nüüd!

8.-22. oktoobrini kestab karjääripööramise värbamiskampaania, millega kutsume Politsei- ja Piirivalveametisse tööle uusi patrullpolitseinikke, kes töötavad või õpivad praegu mõnel muul elualal.

Mida tähendab värbamiskampaania "Pööra karjäär politseisse"?
„Pööra karjäär politseisse“ on värbamiskampaania, millega soovime värvata PPAsse inimesi, kes täna töötavad või õpivad hoopis mingil muul erialal. Otsime inimesi, kes soovivad elus uut väljakutset ja kes ehk pole valinud politsei eriala esmase valikuna, aga nüüd soovivad politseisse tulla. Jätkuvalt värbab Sisekaitseakadeemia ka noori päevaõppesse, aga selle kampaaniaga annab PPA võimaluse politseinikuks saada ka neile, kes on juba kogenud töötajad. Varasema töö teadmised ja oskused tulevad politseitöös kasuks.

Kui palju patrullpolitseinikke otsitakse?
Seekordne kampaania etapp toimub 8.-22. oktoobrini ja selle käigus värvatakse kuni 25 patrullpolitseinikku, kes asuvad tööle üle Eesti.

Kuidas saan patrullpolitseinikuks kandideerida?
Kogu info on olemas meie karjäärilehel https://karjaar.politsei.ee/poora-karjaar-politseisse Seal on kandideerimistingimused täpsemalt kirjeldatud. Kandideerimiseks saada oma CV läbi karjäärilehe või kirjuta kandideeri@politsei.ee.

Millised on nõuded politseinikuks kandideerimisel?
Kõik politseiametnikud peavad olema Eesti kodanikud, rääkima C1 tasemel eesti keelt, läbima tausta- ja tervisekontrolli, sooritama kehalised katsed ning vastama politseiametniku kutsesobivusnõuetele. Täpsemad kandideerimistingimused tulenevad ametikohast. Kui kandideerid karjääripöörajana patrullpolitseiniku ametikohale, siis peab sul lisaks olema:
  • vähemalt 2 aastat töökogemust (ükskõik, millises valdkonnas);
  • keskharidus koos politseis töötamist toetava kogemusega (nt kogemus abipolitseiniku või kaitseliitlasena) või kutse- või kõrgharidus;
  • B-kategooria juhiload.
Kuidas toimub õppimine?
Politseihariduse ja väljaõppe saab Sisekaitseakadeemiast. Kui tuled meile tööle, siis esmane tööülesanne ongi õppimine. Tööle asudes oled esimesed üheksa nädalat koolis. Pärast seda hakkab karjääripööraja tööle patrullis kolmanda patrull-liikmena ning seejärel toimub õpe juba nii, et käid tööl ja koolis vaheldumisi. Kool on üks-kaks korda kuus esmaspäevast reedeni. Tööülesandeid saad juurde vastavalt sellele, kuidas õpingud lähevad. Mida rohkem juurde õpid, seda enam võimalused ja vastutus laienevad. Kuniks üks hetk sa ei ole enam kolmas liige, vaid saad olla teine liige.

Milline on patrullpolitseiniku töötasu?
Patrullpolitseiniku töötasu Harjumaal ja Ida-Virumaal on 2050 eurot ning ülejäänud piirkondades 1850 eurot (bruto). Lisandub tasu valveajal, öötundidel ja riigipühadel töötamise eest.

Kui kaua saab patrullpolitseinikuks kandideerida?
Patrullpolitseinikuks saab kandideerida kuni 22. oktoobrini 2024 ja õppetöö algab 27. jaanuaril 2025. Tööle asud kokku lepitud ajal enne õppetöö algust. Esmalt saad meeskonna ja töökeskkonnaga tuttavaks, sulle antaks vorm ja varustus.

Miks peaks karjääripööraja politseisse tööle tulema?
Politseitöö on äärmiselt põnev ja vaheldusrikas. Inimesed, kes on töötanud meil 15 aastat, ütlevad, et ükski tööpäev pole samasugune. Meilt saab kindla töökoha stabiilse sissetulekuga ja sõbrad kogu eluks. Saad kasutada tipptasemel varustust ja tehnikat. Sulle on avatud rahvusvahelised uksed, saad osaleda välimissioonidel. Meil on kokku ligi sada erinevat tööd ja sinu karjäär võib sind viia uutele põnevatele radadele organisatsioonis ka pikemalt.

Millistel erialadelt on karjääripöörajad politseisse juba tööle tulnud?
Karjääripöörajaid on tulnud PPAsse väga erinevatelt erialadelt. Meie seas on näiteks endisi poemüüjaid, loomakasvatajaid, ettevõtte juhte, insenere, logistikuid, tervisedendajaid, meditsiinitöötajaid, mehhaanikuid, klienditeenindajaid, treenereid, sadamakapteneid jms põnevate ametite esindajaid.


ROHKEM INFOT KANDIDEERIMISE KOHTA:
https://karjaar.politsei.ee/poora-karjaar-politseisse

${___('related_posts')}

${___('all_articles')}

Karjääripööraja Eliise: praegu on veel koolis lihtne

${___('read_more')}

Noor detektiiv Anette: uurija töö on palju huvitavam, kui oskasin oodata

${___('read_more')}

Karjääripööraja Kelli-Gerde: tunne, et minu panus on midagi tähendanud, on parim

${___('read_more')}
${___('all_articles')}